15. výročí vzniku KSV Nesovice

0

V tomto roce 2017, jsme si připomenuli již patnácté výročí vzniku volejbalového kolektivu v Nesovicích, který pojmenoval tehdejší předseda TJ Sokol Nesovice Josef Budík,  KOLEKTIV SENIOR VOLEJBAL – KSV Nesovice.

Za datum vzniku byl určený  1. listopad 2002, tedy v roku, kdy byla dokončena stavba nové tělocvičny při základní škole. KSV Nesovice byl zařazen jako rekreační volejbal pod TJ Sokol Nesovice.

Podle dostupných informací je nasledovný seznam členů, kteří stáli při vzniku tohoto kolektivu:

Jan Walisch, Vladimír Svoboda, Josef Budík ,Svatopluk Fryml, Emanuel Ryšan, Eduard Holub, Josef Odrazil st., Jan Levíček, Jan Suchý, Antonín Janda, Hana Katzerová, Ludmila Bartošková, Radoslav Kudlička, Václav Soustružník, Svatoslav Svoboda, Josef Posolda.

V dalším období se postupně doplňoval kádr KSV a přicházeli noví hráči:

 

Roman Pouska, Alena Dítětová, Jiří Hakl, Hana Kupková, Petr Homola, Karel Kupka, Miroslav  Roubal, Blanka Homolová, Vítězslav Reška, Lenka Rešková, Josef Odrazil ml.,Josef Odrazil z Brankovic, Petr Homola ml.

Dále: Dominik Odrazil, Michal Kupka, Petr Kremr, Bohuslav Petřík, Tomáš Reška , Bronislav Budík, Ladislav Knap, Pavla Tauberová…

V následující galerii jsou fotografie z období do roku 2004:

V současném období je kolektiv KSV Nesovice tvořen především těmito hráčkami a hráči:

Hanka Kupková, Lenka Rešková, Blanka Homolová, Alenka Dítětová, Pavla Tauberová,

Svatoslav Fryml, Vladimír Svoboda, Petr Homola, Vítězslav Reška, Michal Kupka, Bohuslav Petřík, Bronislav Budík, Josef Odrazil brankovský, Ladislav Knap……

V druhé galerii jsou fotografie od roku 2009 do roku 2017 včetně:

Nesovští volejbalisté v tomto období navázali družbu s obdobným kolektívem na Slovensku, který se prezentuje pod názvem Senior volejbal klub (SVK) Liptovský Hrádok. Vedení obce Nesovice, starosta Vítězslav Reška a místostarosta Petr Homola, se v roce 2008 sešlo s primátorem města Liptovský Hrádok Branislavom Trégerom v rámci společné akce KSV Nesovice a SVK Liptovský Hrádok. Při této příležitosti nemožno nevzpomenout Juraja Pelacha z Liptovského Hrádku, který v roce 2009 zorganizoval s volejbalistami KSV Nesovice a jejich přáteli společnou akci v slovenských horách a cílem byl Ďumbier. V další fotogalerii jsou zachycené momenty z této družby:

Ze zakládajících členů KSV Nesovice do volejbalového nebe už odešli:

Antonín Janda, Jan Walisch a Eduard Holub. Čest jejich památce.

holub 281