Oslavy stého výročí vzniku SOKOL Nesovice

0

Prvá část oslav stého výročí vzniku Sokol Nesovice se uskutečnila v sobotu 10. srpna 2019. Byla zaměřená na fotbal v Nesovicích, a proto podstatná část příjemného odpoledne byla věnovaná tomuto sportu.

Součástí oslav byl především fotbalový zápas mezi pozvaným týmem Petra Švancary, který hrál pod názvem Mercedes tým a domácím družstvem s názvem Veteráni Nesovice. Za Veterány Nesovice nastoupili: David Machálek, Julius Šarközy, Jiří Kupka, Václav Trepka, Martin Sedlář, Kiril Nedoklanov, Milan Vrána, Pavel Vykoukal, Zdeněk Polach, Richard Bodeček, Vítězslav Reška, Roman Krištof, Petr Kučera (brankář), Antonín Šlampa, Vlastimil Knap, Radovan Pinkava, František Novotný a Petr Blecha.

Fotbalové veřejnosti známý, fotbalista Petr Švancara se při zápase pohyboval po hřišti  jako hráč, i jako konferenciér. Ve sportovním, korektním duchu padlo dohromady patnáct gólů. Deset do domácí branky a pět branek inkasovali hosté.Góly za domácich vsítili: Martin Sedlář, David Machálek, Kiril Nedoklanov, Pavel Vykoukal, Radovan Pinkava.

Na tento zápas se přišlo podívat mnoho hráčů, kteří v minulosti hrávali za Nesovice. Námatkou: Mirek Hanák, Josef Bodeček, Antonín Tomeš, Radek Kudlička, František Machálek (Jašin), František Machálek (Čutyn), Zdeněk Hanák, Zdeněk Vlach a řada dalších.

Po fotbalovém zápase  proběhly různé soutěže a představily se také naděje nesovského fotbalu. Konferoval předseda TJ Sokol Nesovice Michal Kupka, včetně vylosování zajímavých cen z tomboly.

V podvečer byl odehrán zápas Veteráni Brno : Veteráni Dubodiel (Slovensko), kteří jsou dloholetí přátelé s fotbalisty nesovskými.