Posledný volejbal SVKI LH pred prázdninami

0

A už je to tu. Krásne počasie, posledný deň v školách, ale aj na ihrisku v Mestskej športovej hale pre volejbalistov SVKI  Liptovský Hrádok. Tento raz prišlo, neverili by ste, zasa len 11. A bolo 28.6.2019.

Družstvá nastúpili takto:

družstvo Juh: Javornická, Borsík, Mitrenga, Godány, Ryšan

družstvo Sever: Čumpelíková, Mitrengová, Lenková, Ďumbala, Cheben, Červeň

Juh    :    Sever            2    :    2

Podarený volejbal, veľa výmien, nasadenia a radosti z pohybu. Všetkých zúčastnených treba pochváliť za príkladný prístup ku kolektívnej hre. Prvý set vyhralo družstvo Sever, ale v druhom sete dominovalo družstvo Juh. Tretí set po dlhej koncovke vyhralo družstvo Sever 28:26, až tak to bolo vyrovnané v hre. Po peknom výkone štvrtý set vyhralo družstvo Juh a bolo vyrovnané. Treba objektívne povedať, že remíza bola spravodlivá i keď vo štvrtom sete už nehrala Alenka v družstve Sever.

A teraz k jednotlivým hráčom. Tvrdé podania ako obvykle mali Červeň, Godány, Lenková, Cheben, Borsík, Mitrenga. Umiestnené podania mali predovšetkým: Čumpelíková, Javornická, Mitrengová a Ďumbala, neskôr aj Ryšan. Nahrávačky, ale aj nahrávači mali celkovo vyrovnané výkony ako Javornická, Čumpelíková, Mitrengová a aj Borsík a Ďumbala. V smečoch vynikli o.i., Červeň, Mitrenga, Cheben, Lenková, Godány, ale aj Borsík

.

Po stretnutí si všetci pripomenuli meno Peter a Pavol. A nášmu Peterovi zbor zborovo zaspieval a poprial veľa zdravia a zablahoželali sme aj Marcelke, ktorá úspešne vstúpila do radov seniorov, ale bude asi aj pokračovateľkov v učebnom procese.

Menší problém bol pri otvorení Športovej haly. Na pomoc prispechala až Mestská polícia, ktorej člen bez problémov otvoril halu a s menším oneskorením SVKI LH vstúpilo do haly.