Pozdrav do Nesovic z Liptova

0

Dne 5.6.2024 se uskutečnilo setkání bývalých hráčů volejbalového seskupení SVK (Senior volejbal klub) Liptovský Hrádok, tentokráte v obci Kráľova Lehota v objektě bývalé hráčky a trenérky Ľuby Javornickej. Setkání se uskutečnilo pod patronací, jak jinak, Juraja Pelacha, za spoluúčasti Ľuby Javornickej, Juraja Šmitalu, Ľubomíra Halušky a dalších.

Tady je skupina volejbalistek a volejbalistů, kteří v minulosti navštívili obec Nesovice. Touto fotografií pozdravují všechny nesovské volejbalisty a Nesováky.

 

Na ďalšej fotografii môžeme vidieť všetkých účastníkov tejto akcie, okrem Petra Ďumbalu, ktorý prišiel neskôr.

Stretnutie takého počtu účastníkov, aj teplé slnečné počasie sľubovalo príjemnú atmosféru, čo sa prejavilo v srdečnej debate, ale aj pri varení chutného gulášu, podľa ktorého sme akciu nazvali. Trojica šikovných kuchárov, Ľuba Javornická, Ľubo Haluška a Juraj Pelach, pripravila vynikajúci pokrm.

Ako sa už stalo tradíciou, predovšetkým dievčatá pripravili na spoločný stôl rôzne zákusky, koláčiky, aj tortu. Nechýbal ani čerstvý chlebík a škvarkovníky od firmy Mipek, ktorú už dlhé roky vlastní náš dlhoročný volejbalový priateľ Juraj Šmitala. Príjemné prostredie záhrady, aj kuchynský servis poskytla Ľuba Javornická. Dve kokavské dievčatá Jana Strnisková a Gabriela Chomová pomohli majiteľke pri hrabaní sena na neďalekom svahu za záhradou.

Na stoloch nechýbalo nič, nálada bola perfektná aj vďaka harmonike, ktorou nás už tradične rozveseľuje Ján Cisár.

Treba poďakovať organizátorom pod vedením Juraja Pelacha.

Na záver fotogaléria z guláš party.

Ešte ďalšia (predposledná) fotogaléria z iného zdroja (JP)

A tu je posledná fotogaléria. Vierka Halušková poslala pekné fotografie z guláš partie v Kráľovej Lehote:

Spracoval: ER

Korektúra: AR

Foto: ER + JP + VH