Volejbal SVKI Liptovský Hrádok 18.9.2020

0

Športová hala v Liptovskom Hrádku privítala aj v piatok osemnástého o 18:00 hod volejbalistov pod hlavičkou SVKI. Prišlo až trinásť. Objavila sa nová posila Zuzka Trégerová z miestnej časti Liptovského Hrádku Dovalova, ktorá už pred tým hrala súťažný volejbal a na ihrisku to bolo vidno. Do kolektívu ju získali Miro Červeň a Štefan Chebeň.

Družstvo Juh: Javornická, Halušková, Lenková, Borsík, Mitrenga, Beláni. Dva sety vystriedal Ryšan Borsíka.

Družstvo Sever: Čumpelíková, Pekárová, Fritsche, Trégerová, Červeň, Cheben

Juh    :    Sever                      1    :    4

Výborný volejbal so spústou vynikajúcich zásahov v poli aj na sieti. Veľa bodov bolo získaných kvalitným podaním. Výsledky jednotlivých setov boli veľmi vyrovnané a konečný stav tak mohol byť aj v prospech družstva Juh.

Navštíviť svojich spoluhráčov prišiel Peter Ďumbala a medzi dvoma setmi si porozprával s mnohými hráčmi a naznačil aj ďalšie zotrvanie v kolektíve.

Po náročnom volejbale všetci, ktorí majú hudobný sluch, zaspievali Igorovi Mitrengovi k jeho narodeninám.

Posedenie  štyroch hráčov v Haligande sa pomaly stáva a prajme si to, tradíciou. Škoda len, že aktivita tohto druhu nieje okorenená prítomnosťou nežného pohlavia. Možno nabudúce. Veľmi zaujímavé témata popri volejbale sa stali predmetom živej diskuzie. Popri čiernej farbe sa zabrúsilo aj na pole medzinárodné, kedy bola nadhodená otázka, prečo sa po II. svetovej vojne spomína prevážne len holokaust Židov a zabúda sa na ostatné národnosti, ktorých obetí bolo podstatne viac, predovšetkým u Slovanov.