Volejbalista Vladimír Svoboda

0

Koncem tohoto roku 1. listopadu 2022 si připomeneme 20. výročí vzniku volejbalového seskupení, které dostalo název Kolektiv senior volejbal (KSV) Nesovice.

Tohoto výročí se nedožil  Vladimír Svoboda, zakládající člen KSV, který odešel do „volejbalového nebe“ pár měsíců předtím, 19. srpna 2022.

Poslední rozloučení s Vladimírem Svobodou bylo symbolicky ve čtvrtek, protože právě čtvrtky se staly dnem, kdy se scházeli tito volejbalisté, aby si zahráli rekreační volejbal.

Vladimír Svoboda byl nejen zakládajícím členem, ale po celou dobu působení měl na starosti finance tohoto volejbalového seskupení. A díky němu se uskutečňovaly společenské akce a dokonce  jeho aktivitou vznikla družba s obdobným kolektivem z Liptovského Hrádku.

Vladimír Svoboda odevzdal funkci pokladníka v roce 2020, ale do kolektivu volejbalistů nepřestal chodit a když nehrál, alespoň obsluhoval ukazatel skóre. Poslední, se kterými si Laďa zahrál volejbal byli tito, od něho o něco mladší volejbalisté: Hana Kupková, Alena Dítětová, Blanka Homolová  Lenka Rešková, Pavla Tauberová, Iva Sobotková, Lenka Mazuchová, Bohumil Petřík, Josef Odrazil (brankovský), Vítězslav Reška, Ladislav Knap, Michal Kupka, Bronislav Budík a Miroslav Roubal.

Vladimír Svoboda se od malička věnoval sportu a především volejbal ho tak zaujal, že hrál za Nesovice v okresních volejbalových soutěžích mnoho sezón, v počátcích i se svým bratrem. Byl dobrým organizátorem a příjemným společníkem v tomto kolektivním sportu, jakým bezesporu volejbal je.

Odešel kamarád, volejbalista a dobrý člověk.  Čest jeho památce.

 

Na posledním snímku s Vladimírem Svobodou z 19. května 2022  chybějí: Hanka Kupková, Lenka Rešková, Alena Dítětová a Michal Kupka.

 

V náseduící fotogaleri si pár fotografiemi připomeneme Vladimíra Svobodu ve volejbalovém prostředí v Nesovicích: