Vyvrcholení oslav 100 let TJ Sokol Nesovice

0

V poslední zářijovou neděli  2019 vyvrcholily v kulturním domě oslavy jubilejního stého výročí založení TJ Sokol Nesovice a stodesátého výročí otevření Základní školy v Nesovicích.

Slavnostní projev přednesl předseda TJ Sokol Nesovice Michal Kupka. Součástí programu bylo vystoupení žáků 5. třídy zdejší základní školy, dále vystoupení oddílu mažoretek z Bučovic, sportovních gymnastek z Vyškova a roztlestkávaček ze Slavkova u Brna. K poslechu hrála vynikající hudební skupina ŠOHAJI se svoji sólistkou.

V další části programu byli oceněni mnozí významní funkcionáři, členové a spolupracovníci TJ Sokol Nesovice. Ocenění odevzdávali: Michal Kupka, předseda TJ Sokol Nesovice, Andrea Kupková, ředitelka Základní školy Nesovice a Zdeněk Polach.  Mezi oceněnými byli například Vladimír Svoboda, Václav Soustružník, Ladislav Jeřábek, Jiří Kalina, Oldřich Nálezek, František Machálek, Karel Mlčoušek, Miroslav Křápek, Miroslav Roubal a řada dalších. Významným oceněným byl pan Josef Budík, nejdéle sloužící předseda TJ Sokol v letech 1976 – 2015, který po blahopřání od současného předsedy Michala Kupky, vystoupil s krátkým projevem a představil také přítomným vydaný almanach, na jehož tvorbě strávil nesčetný počet hodin.