ĽUBOMÍRA JAVORNICKÁ – životné jubileum

2

 ĽUBOMÍRA JAVORNICKÁ

VOLEJBALISTKA, TRÉNERKA

V týchto dňoch sa dožíva krásneho životného jubilea Ľubomíra Javornická, jedna z najlepších tréneriek mládežníckych družstiev Slovenska vo volejbale.
Touto cestou jej chceme zaželať veľa zdravia, šťastia, osobných úspechov a do ďalších rokov ešte mnoho životnej energie.

Športoví priaznivci Senior volejbal klub Internacionáli (SVKI) Liptovský Hrádok

Ľuba Javornická začala svoju športovú dráhu písať vo volejbalovom oddieli pri TJ Tesla Liptovský Hrádok. Postupne prechádzala jednotlivými kategóriami, až nakoniec v kategórii ženy hrala na poste nahrávačky pod vedením trénerov O. Ksela a F. Vojtka. Neskoršie pokračovala pod vedením trénera Vladimíra Javornického. Úspešná nahrávačka SNL sa nakoniec stala aj jeho životnou partnerkou. Ako nádejná hráčka hrala tiež za Žilinu.

Po skončení volejbalovej kariéry v družstve žien sa dala na trénerskú dráhu. Začala od najmenších, kde neskoršie, spolu so svojím manželom vytvorili úspešný trénerský tandem. Významné úspechy v kategórii žiačky, kadetky, aj juniorky, dosiahli na celoslovenskej úrovni. Spolu s manželom vychovala rad volejbalistiek, ktoré našli uplatnenie nielen v najvyšších volejbalových súťažiach na Slovensku, ale aj v zahraničí. Treba tiež spomenúť, že vychovali aj úspešné reprezentantky v kategórii juniorky a ženy. Hráčky, ako Kováčová, Stankovianska, Frigmanská(Dudová), Kubová, Križková, Šmitalová reprezentovali nie len Liptovský Hrádok, ale aj Slovensko.

Po skončení trénerskej činnosti sa s volejbalom celkom nerozlúčila. Spolu s ďalšími bývalými volejbalistkami, volejbalistami, ako aj rekreačnými hráčmi si s chuťou zahrá volejbal pod hlavičkou Senior volejbal klub Internacionáli Liptovský Hrádok. Tento klub jej v roku 2013 za prácu vo volejbalom hnutí udelil čestný – zaslúžilý titul EMERITNÁ TRÉNERKA.

 

V nasledujúcej fotogalérii je výber fotografií oslávenkyne v športovom prostredí z nedávnej minulosti, aj z dávnejších kultúrnych akcií.

Nakoľko sa tento príspevok nachádza na stránke Nesovice.net, patrí sa pripomenúť aj spojitosť Senior volejbal klubu Internacionáli (SVKI) Liptovský Hrádok s touto obcou na Morave, kde sa uskutočnili recipročné stretnutia s podobnou volejbalovou skupinou Kolektiv senior volejbal (KSV) Nesovice, na ktorých sa zúčastnila aj naša Ľubka.

Zopár fotografií zo stretnutí  v Liptovskom Hrádku v roku 2008 a 2009 a Nesoviciach, ako aj návšteva Slavkova u Brna.

 

Pri príležitosti tohto významného životného jubilea jej predstavitelia FUN Clubu Liptovský Hrádok a Senior volejbal klubu Liptovský Hrádok odovzdali diplom s názvom  ZLATÁ LOPTA a fotoalbum vybratých fotografií organizátormi P&R, ako aj kyticu kvetov a darčekový kôš.

V nasledujúcej fotogalérii si môžte pozrieť, ako prebehlo odovzdávanie ocenení a darčekov oslávenkyni: