Nesovice 2021- část Nové Zámky

0

Po delší době několik momentek z obce Nesovice. Tři části Nesovic jsou Nové Zámky, Letošov a samotné Nesovice.
Začnu u Nových Zámků. Vyfotil jsem nejprve část, které říkají Žleby. Nedávno tam dokončili nový chodník, rozšířili cestu a upravili přístup k jednotlivým stavením. Na konci ulice směrem k lesu vyrostlo v nedávné době mnoho nových domů. V této době se jeden dům dokončuje a na dvou pozemcích se připravují základy.

V následujícím fotoalbumu jsou Žleby:

V druhé části tohoto přispěvku “přeskočím“ na druhou stranu Nových Zámků, kterou možno nazvat Podzámčí. Od Zemědělského družstva směrem na Základní školu až po odbočku na zámek, by se mohla ulice tedy nazývat Podzámčí. Fotografie nejsou profesionální, jsou to jen momentky z konkrétního prostředí. Snad by se mohly nazývat dokumentární, ale to s nadsázkou.

Fotofrafií je přibližně tucet. A tu je galerie “Podzámčí“:

Třeti část tohoto příspěvku budu věnovat oblasti Nových Zámků, kterou místní nazývají Kotáry. Původně jsem si myslel, že tento název vznikl od nepálené cihly, které se říkalo kotovice. Mnoho domů v této oblasti má jeden ze stavebnich prvků právě kotovici.

Ale při nahlédnutí do katastrální mapy Nesovic jsem objevil, že pole nad zahradami od cesty do Snovídek, až po úroveň konce zahrad nad Žlebami je označeno názvem KOTÁRY. Jen pro zajímavost, nad katastrem s označením Kotáry se nacházejí pole s označením PODSEDKY a za cestou do Snovídek směrem na Brankovice se pole nazývají Pod Vysokou. A tím je snad vysvětleno, proč se části Nových Zámků při cestě z Kopečka směrem na Snovídky říká Kotáry. Odbočka na Kopečku směrem jihovýchod, má zajímavý název Prohřešov.

A nyní několik záběrů na tuto část Kotáry: