Volejbal 6.12.2019 v Liptovskom Hrádku

2

Pre volejbalistov SVKI (senior volejbal klub Internacionáli) Liptovský Hrádok bol deň, v ktorom v kalendári dominuje meno Mikuláš/Nikolas, veľmi náročný. Výber SVKI v zložení: Čumpelíková, Halušková, Lenková, Ďumbala, Cheben, Godány, Červeň, doplnený Magdou Mykovínyovou sa zúčastnil volejbalového turnaja uskutočnený v ZŠ J.D.Matejovie za účasti štyroch družstiev. Tento výber dva zápasy vyhral a jeden prehral a skončil ako víťaz tohto Mikulášského turnaja.

Po skončení turnaja na J.D.Matejovie sa všetci z SVKI, okrem Lenkovej, presunuli do ŠH v Liptovskom Hrádku a po doplnení ďalšími členmi sa postavili na palubovku k štandardnému piatkovému volejbalovému súboju.

Družstvo Juh: Halušková, Borsík, Godány, Mitrenga,Tekel

Družstvo Sever: Čumpelíková, Mitrengová, Ďumbala, Cheben, Červeň, Ryšan. Ryšan hral len dva sety.

Odohrali sa tri sety a víťazom tohto stretnutia sa stalo družstvo Juh. Pre väčšinu hráčov to bolo fyzicky náročné, lebo v priebehu pár hodín odohrali viac ako desať setov i keď nie všetky sa hrali do 25, ale na J.D.Matejovie len do 15.

 

Nakoľko prišiel aj Jurko Pelach, bolo potrebné zosúladiť prípravu na Mikulášsky turnaj 13.12. vrátane kapustnice. JP a MČ zrátali počet uchádzačov na kapustnicu. Na ďalšiu debatu sa až štyria presunuli do zariadenia  Wega, kde okrem volejbalových otázok bola živo diskutovaná časť diaľničného obchvatu Žiliny smerom od Trenčína na Košice. Obchvat Žiliny začína od Hričovského Podhradia cez tunel Ovčiarisko, tunel Žilina po Lietavskú Lúčku. Obec Lietavskú Lúčku trasa diaľnice prekračuje estakádou a končí tesne pred križovatkou, ktorá je už súčasťou nasledujúceho úseku diaľnice D1 Lietavská Lúčka – Dubná Skala. Kedy bude úsek po Lietavskú Lúčku otvorený nebolo možné stanoviť. Jedná sa o 11 320 m dlhý úsek.