Volejbal SVKI 1.marec 2019 LH

0

Piatok 1. marca sa v MŠH (Mestská športová hala)  stretlo na volejbal až 13 volejbalistov SVKI  LH.

Články o volejbale SVKI od samého počiatku uvádzali družstva A a B. To však vyvolávalo dojem, že družstvo B je druhoradé, čo nemalo mať ten význam. Po potvrdení Igorom Mitrengom, že družstvá hrajúce pod hlavičkou Liptovského Hrádku sa pri možnosti výberu pri losovaní strán vyberali južnú časť MŠH, sa zmenilo aj ponímanie družstiev A a B. To isté robilo pôvodne označované družstvo A pri volejbale SVKI (Senior volejbal klub Internacionáli). A tak od dnešného článku se bude nazývať družstvo A Juh a družstvo B Sever.

Je zaujímavé, že pri nástupu na prvý set, sa Ján Borsík rozhodol, že bude hrať za družstvo Sever i keď v predchádzajúcom období vždy nastupoval za družstvo Juh. Zdôvodnil to tým, že má zranené nahrávacie prsty a mal pravdu.

Družstvo Juh: L.Javornická, Halušková, M.Javornická, Strnisková, Mitrenga, Godány,

Družstvo Sever: Mitrengová, Lenková, Ďumbala, Cheben, Červeň, Borsík, Ryšan

Priemerný vek jednotlivých družstiev.

Juh: 55,66 rokov

Sever: 63,28 rokov

Rozdiel 7,62 roka v prospech Juh.

Striedali: Ryšan, Borsík, Mitrengová. Rozhodoval Ryšan, okrem setu v ktorom hral. Píšťalka, ktorá oznamovala začiatok, alebo koniec hry, bola vyrobená už v minulom storočí v Tesle, našim spolubojovníkom vo volejbale Ľubom Haviarom.

Prvé dva sety vyhralo družstvo Sever, potom namiesto Mitrengovej nastúpil Ryšan a družstvo Sever prehralo tretí set, ale s najtesnejším rozdielom. Vo štvrtom sete nastúpilo družstvo Sever v pôvodnej zostave ako v prvom sete a zvíťazilo. Súboj Severu proti Juhu skončil víťazstvom Severu. V hre vynikali predovšetkým smečiari: Červeň, Cheben, Mitrenga, Lenková, Halušková a Godány. V pozadí nezaostali ani nahrávači. Spomenieme Javornickú a Ďumbalu, ale aj Mitrengovú a Strniskovú a hendikepovaného Borsíka. Dievčat bolo 6 a chalanov 7.

Juh    :   Sever             1    :   3

Po  zápase bola milá povinnosť, zablahoželať jednej z najmladších volejbalistiek Alenke Lenke – Lenkovej, k významnému životnému jubileu. Dve pesničky, osobné želania, kytička kvetov a malý vecný darček milej oslávenkyni a koláčik s čučoriedkami od nej.

Pár záberov z gratulácie oslávenkyni zo záberov od IM a MJ:

OKIENKO

Na tomto mieste budeme postupne prezentovať osobnosti nášho volejbalu nielen v tejto oblasti. Už nedávno sme Vám predstavili všestranného športovca Štefana Chebena. V tejto časti chceme predstaviť nášho ďalšieho člena SVKI Jána Borsíka aj z iného pohľadu ako volejbalového hráča- smečiara. Janko je vášnivým drevorezbárom. Svoj vzťah k drevu už v minulosti vyjadril svojimi výrobkami ako cenami do tomboly na volejbalové plesy. Janko je aj výborný vyprávač vtipov, ktorými v spoločnosti obšťastňuje svojich priaznivcov. Je to pri volejbale, pri akciách volejbalistov.

A teraz jeden z jeho posledných drevorezbárských výtvorov:

Dúfame, že aj s ďalšími umeleckými dielami sa nám predstaví a zašle fotografie na zverejnenie.