Volejbal SVKI Liptovský Hrádok 7. a 14. jún

0

Prvý volejbal v júni 2019 pripadal na siedmeho. Volejbalu chtiví aktéri sa zišli pred Mestskou halou v Liptovskom Hrádku v dostatočnom počte, aby si zahrali ten „svoj“ volejbal. Ale hala bola zatvorená a všetky možné telefonáty na prípadného zodpovedného, ktorý by dal povel otvoriť sa minuli účinkom. Pre prípad, že sa predsa len podarí niekoho osloviť, kto by halu otvoril, sa podstatná časť volejbalistov presunula do neďalekej kaviarni s názvom Wega a čakala. Nedočkala sa, ale prišli za nimi Pelach s Ryšanom, ktorí sa telefonicky dozvedeli miesto dočasného pobytu. Kde nastala chyba, že halu neotvorili? Individuálne zlyhanie, alebo systémová chyba?

V nasledujúcej fotogalérii sú tí skalní, ktorí čakali, ale sa nedočkali a tak bola alespoň zaujímavá výmena názorov a prediskutovaný námet na prípadnú „gulášpartiu“  posledný júnový piatok.

V strede nás sú dvaja, ktorí sa zúčastnili 11.ročníka Športových hier radosti – ľahká atletika v Liptovskom Hrádku. Sú to: Vierka Halušková a Štefan Cheben, ktorí spomedzi 67 seniorov boli najúspešnejší súťažiaci.

 

 

14. júna bola hala konečne otvorená a sa aj hralo. Opäť prišlo len 11. Nevadilo to. I keď vonka boli tropické horúčavy, v hale bolo celkom príjemne.

Družstvo Juh nastúpilo v tejto zostave: Javornická, Halušková, Borsík, Godány, Mitrenga

Družstvo Sever postavilo týchto hráčov: Čumpelíková, Mitrengová, Lenková, Ďumbala, Červeň, Ryšan

Juh    :    Sever              3    :    1

Prvý set celkom bez problémov vyhralo družstvo Juh zásluhou aj dobrého a tvrdého podania Godányho a Mitrengu. Nezaostal ani Borsík svojimi nepríjemnými podaniami. V druhom sete v koncovke vyhrávalo družstvo Sever až o šesť bodov, ale na podaní prišiel Mitrenga a stiahol vedenia družstva Sever na 24:23. Na to povedala GM a teraz pokazí a sa tak aj stalo. Družstvo Sever vyhralo druhý set 25:23. V ďalších setoch predovšetkým v koncovkách dominovalo družstvo Juh a preto vyhralo celý zápas.V smečoch vynikli predovšetkým Červeň, Godány, Mitrenga, ale aj Lenková a Halušková. V nahrávkach potom Javornická, Čumpelíková, Ďumbala, Mitrengová a Borsík. V družstve Sever mali kvalitné podania Lenková a Červeň a pridal sa k nim aj Ďumbala.

SVKI = Senior volejbal klub Internacionáli