Mikulášský turnaj 2019 v Nesovicích

0

V neděli 15.12.2019 se uskutečnil Mikulášský turnaj ve volejbale smíšených družstev v tělocvičně v Nesovicích. Turnaje se zúčastnila 4 družstva – Dražovice, Kuřim, Brankovice a Nesovice. Turnaj zahájil Michal Kupka, přivítal hlavně přespolní účastníky a popřál příjemný sportovní den. Všechna družstva odehrála mezi sebou zkrácené zápasy a výsledek byl následující : turnaj vyhrálo družstvo Brankovice, na 2. místě se umístilo družstvo z Dražovic, na 3. místě skončilo družstvo z Nesovic a na 4. místě z Kuřimi.

Na závěrečné vyhodnocení turnaje přišel Mikuláš s andělem, kteří obdarovali všechna družstva. Celý turnaj proběhl v příjemné atmosféře a přespolní pozvaná družstva projevila zájem se zúčastnit i příštího turnaje.

Pro všechny přítomné bylo během dne připraveno občerstvení, každý z místních něco přinesl-koláčky, cukroví, tlačenku apod. a samozřejmě i něco k zapití.

Na závěr se všem zúčastněným podával výborný guláš a krátkým posezením byl letošní volejbalový rok zakončen.

Text: Hana Kupková

Fotografie dodala Hana Kupková.

V dalším záběry z turnaje:

Družstva, které se zúčastnily Mikulášského turnaje v Nesovicích:

Občerstvení:

Průběh turnaje, odevzdávaní cen, společná fotografie všech zůčastněných a vzácná návštěva na turnaji. Přišel bývalý předseda TJ Sokol Nesovice Josef Budík a tím pádem se střetly až tři generace Budíků:

Tento turnaj uspořádal KSV (kolektiv senior volejbal) Nesovice.

Na závěr. V Nesovicích se už stalo tradicí, že na turnaje s názvem Mikulášský, skutečně přichází Mikuláš  s doprovodem anděla, případně i čerta.

Tuto tradici by mohli také zrealizovat u přátel z Liptovského Hrádku. Organizátor mikulášských turnajů v Liptovskom Hrádku Juraj Pelach s kolektívem, by na příští turnaj v roce 2020 mohli třeba pozvat Mikuláše z nedalekého okresního města Liptovského Mikuláše.