Volejbalový rok 2019 významné jubileá v LH

2

Rok 2019 bol významný nielen pre SVKI (Senior volejbal klub Internacionáli) Liptovský Hrádok, ale aj pre volejbal v Liptovskom Hrádku. Je potrebné spomenúť družbu SVKI Liptovský Hrádok s volejbalovým kolektívom KSV (kolektiv senior volejbal) Nesovice, ktorá si pripomína v tomto roku už 11.výročie.

ŽIVOTNÉ JUBILEÁ

Ján BORSÍK

Dlhoročný člen SVKI, spoľahlivý kamarát a spoločník, ktorý bavil prítomných  na volejbalových plesoch ako rozprávač vtipov. Bývalý aktívny člen volejbalového výboru, organizátor turnajov SNP, alebo Horného Liptova, kde sa predovšetkým angažoval v hlásateľskej funkcii. Spolupracovník trénerov družstva volejbalistiek, v ktorom hrala aj jeho dcéra Andrea.

Ján Borsík sa dožil v septembri 2019 významného životného jubilea 70 rokov.

Toto významné výročie oslávil Janko Borsík aj v kruhu svojich športových priateľov SVKI. Zverejňujeme niektoré momentky spojené s Jankom a volejbalom od roku 2006  po súčasnosť.

Tibor GODÁNY 

Oslávil v auguste tohoto roku významné jubileum 60 rokov. Do kolektívu SVKI Liptovský Hrádok prišiel koncom roka 2018. Jedná sa o hráča, ktorý rýchlo zapadol do kolektívu a svojou hrou prispel k zvýšeniu úrovne volejbalu  SVKI LH.

Alena LENKOVÁ

V marci 2019 oslávila krásne mladé jubileum (viac na odkaze volejbal SVKI 1. marec 2019). Do kolektívu SVKI Liptovský Hrádok prišla ako najmladšia hráčka, ktorá si priniesla so sebou skúsenosti z predošlého účinkovania vo volejbale.

……………………………………………………………………………………………………….

 

 

 

 

V radoch volejbalistov SVKI Liptovský Hrádok máme športovcov, ktorí sú okrem volejbalu aktívni aj v iných športoch. Medzi nich patrí aj Štefan Cheben.

Pre aktívneho člena volejbalového klubu SVKI  bol rok 2019 veľmi úspešný. Ako senior organizovaný v klube JDS č. 2 v  Liptovskom Hrádku sa zúčastňoval súťaží poriadaných až na úrovni celoslovenskej.

V nasledujúcej foto galérii si pozrite časť diplomov a čestné uznanie od primátora mesta Liptovský Hrádok, nižšie zoznam úspechov, ktoré Štefan Cheben v priebehu roka 2019 dosiahol.

Športové zimné hry seniorov 25.2.2019 2. miesto beh na lyžiach

Plávanie seniorov v Liptovskom Jáne 24.4.2019 –  1. miesto 50 m;

Hrádocké športové hry 17.5.2019  –  1. miesto  hod granátom na cieľ,      1. miesto  beh na 60 m, 2. miesto  hod granátom do diaľky,  2. miesto  vrh guľou,  1. miesto  kop na malú bránku;

Okresné hry 29.5.2019  –  1. miesto beh na 60 m, 1. miesto  vrh guľou, 1. miesto hod granátom na cieľ;

Krajské hry Bytča  18.7.2019  – 2. miesto   beh na 60 m;

Celoslovenské hry v Liptovskom Mikuláši 13. až 15. 8.2019

1. miesto  beh na 60 m,  2. miesto  plávanie volný spôsob na 25 m;

BLAHOŽELÁME.

 

……………………………………………………………………………………………………

ÚMRTIA

V roku 2019 nás opustili:

Anna Frigmanská, rod. Sekanová. Volejbalistka, ktorá dlhé roky reprezentovala Liptovský Hrádok v kategórii žien a bola dlhoročná volejbalová trénerka.

Jozef Cholvádt člen SVKI a dlhoročný aktívny hráč mužského volejbalu v Liptovskom Hrádku.

Svatopluk Fryml  člen volejbalového kolektívu KSV Nesovice, ktorý mal družbu s volejbalovým klubom SVKI Liptovský Hrádok a zúčastnil sa vzájomných zápasov.

Námet: Juraj Pelach

Text: Emanuel Ryšan