Volejbal SVKI LH 22.11.2019

0

Mestská športová hala v Liptovskom Hrádku aj tento piatok 22.11. (no, nieje to pekný dátum?) privítala až trinásť členov SVKI (senior volejbal klub Internacionáli). A dokonca prišli aj diváci Elenka Plšíková a Juraj Pelach a pre svôjho otecka Tekela prišla neskoršie aj jeho mala dcérka s maminkou a chvíľku aj sledovali cvrkot na palubovke. A bol načo sa pozerať. Niektoré výmeny boli, nielen dlhé, ale aj s kvalitným zakončením. A to by ste mali vidieť tých troch, ktorí už majú viac ako 70 rokov.

Po zápase Juraj Pelach urobil na základe požiadavky Marcelky Čumpelíkovej spoločnú fotografiu všetkých, ktorí hrali. Pretože sa neurobili fotografie jednotlivých družstiev, ako obvykle, budú teraz kladené nároky na pamäť pre napísanie zostav. Snáď sa to zvládne.Zostavy:

Družstvo Juh: Halušková, Strnisková, Lenková, Borsík, Mitrenga, Tekel. Dva sety namiesto Strniskovej hral Ryšan, ktorý chcel hrať len jeden set, ale na žiadosť Borsíka nastúpil namiesto Strniskovej aj na druhý hrací set.

Družstvo Sever: Čumpelíková, Mitrengová, Ďumbala, Cheben, Červeň, Ďuriš

Duel   Juh    :    Sever         3    :    1

Po náročnom volejbale, tak ako minule, na rozbor zápasu a iné už vopred signalizované témy si prišlo do kaviarni Haliganda sadnúť slovom päť borcov. Mohli prísť aj ostatní, ale odišli na Kokavu, alebo domov.  Škoda, že neprišiel kamarát o ktorom spievajú Kollárovci ,známi z televízie Šláger, v jednej pesničke. Okrem iného sa prebrala situácia okolo otvorenia diaľničného obchvatu Žiliny cez už dokončené tunely Ovčiarisko a Žilina, od Hričovského Podhradia až po Lietavskú Lúčku. Samozrejme bola reč aj o volejbale v decembri, kedy sa uskutoční Mikulášsky volejbalový turnaj. Tam zostáva organizačný výbor PaČ, ale na Volejbalový ples v roku 2020 bude zrejme organizačný výbor PaS (P&S). Nakoľko v tomto roku 2019 bolo veľa významných udalostí v kolektíve SVKI, ale aj v hrádockom volejbale, navrhol Juraj Pelach napísať koncom roka článok s týmto zameraním. Tu však bude naplno pracovať organizačný výbor PaR.